Ваша IP адреса:
Провайдер:
...

Що таке тимчасова пошта?

Зараз важко уявити користувача інтернету, який не має хоча б однієї адреси електронної пошти, а то й кілька. Тимчасова анонімна пошта є для багатьох чимось загадковим і незвіданим, так як сервіс з'явився порівняно недавно.

Так що ж таке тимчасова / одноразовий / анонімна пошта?

Детальніше...

Одиниці виміру інформації

Байт (англ. byte) — одиниця зберігання і обробки цифрової інформації; сукупність бітів, що обробляється комп'ютером одномоментно. У сучасних обчислювальних системах байт складається з восьми бітів і, відповідно, може приймати одне з 256 (28) різних значень (станів , кодів). Проте в історії комп'ютерної техніки існували рішення з іншими розмірами байта (наприклад, 6, 32 або 36 бітів), тому іноді в комп'ютерних стандартах та офіційних документах для однозначного позначення групи з 8 біт використовується термін «октет» (лат. octet ).

Детальніше...

Що таке шифрування?

Шифрування - оборотне перетворення інформації з метою приховування від неавторизованих осіб, з наданням, в цей же час, авторизованим користувачам доступу до неї. Головним чином, шифрування служить для дотримання конфіденційності інформації, що передається. Важливою особливістю будь-якого алгоритму шифрування є використання ключа, який підтверджує вибір конкретного перетворення із сукупності можливих для даного алгоритму.

Детальніше...

Що таке punycode?

Punycode (вимовляється як "пунікод" або "пьюнікод") - стандартизований метод перетворення послідовностей Unicode-символів у так звані ACE-послідовності, які складаються тільки з алфавітно-цифрових символів, як це дозволено в доменних іменах. Punycode був розроблений для однозначного перетворення доменних імен в послідовність ASCII-символів. 

Детальніше...

Що таке Яндекс тІЦ?

Тематичний індекс цитування (тІЦ) - технологія пошукової машини «Яндекс», що полягає у визначенні авторитетності інтернет-ресурсів з урахуванням якісної характеристики - посилань на них з інших сайтів. тИЦ розраховується за спеціально розробленим алгоритмом, в якому особливе значення надається тематичній близькості ресурсу і посилань на нього. Даний показник в першу чергу використовується для визначення порядку розташування ресурсів в рубриках каталога «Яндекса». Всі сайти, що посилаються, обов'язково мають бути проіндексовані Яндексом. При цьому на відповідних сторінках каталогу вказуються лише заокруглені значення, які допомагають приблизно орієнтуватися в авторитетності ресурсів розділу.

Детальніше...

Що таке юзербар?

Юзербар (англ. userbar) - графічне зображення, призначене для розміщення в підписі на веб-форумах, інтернет-конференціях і інших засобах інтернет-спілкування.

Детальніше...

Що таке тест швидкості Інтернету?

Швидкість Інтернету - це кількість переданих біт інформації в секунду (вимірюється в кілобітах в секунду Кбіт/с, мегабітах в секунду Мбіт/с або гигабіта в секунду Гбіт/с). Висока швидкість підключення - найважливіший фактор, який забезпечує комфортну роботу у Всесвітній мережі. Тому швидкість Інтернету цікавить не тільки професіоналів, а й будь-якого користувача.

Детальніше...

Що таке спам?

Спам (англ. spam) - розсилка комерційної та іншої реклами або інших видів повідомлень (інформації) особам, які не виражали бажання їх отримувати. У загальноприйнятому значенні термін «спам» у російській мові вперше почав використовуватися стосовно розсилки електронних листів. Незапрошене повідомлення в системах миттєвого обміну повідомленнями (наприклад, ICQ) носять назву SPIM (англ. Spam over IM). Частка спаму в світовому поштовому трафіку становить близько 80% (2011).

Детальніше...

Що таке мережевий порт?

Мережевий порт - ідентифікований номером системний ресурс, що виділяється з додатком, виконуваний на деякому мережевому хості, для зв'язку з додатками, виконуваними на інших мережевих хостах (у тому числі c іншими додатками на цьому ж хості).

Детальніше...

Що таке сайт?

Сайт (від англ. website: web - «павутина, мережа» і site - «місце», буквально «місце, сегмент, частина в мережі») - сукупність електронних документів (файлів) приватної особи або організації в комп'ютерній мережі, об'єднаних під одним адресою (доменним ім'ям або IP-адресою).

Детальніше...

Що таке сhmod?

Сhmod (від англ. Change mode) - програма для зміни прав доступу до файлів і директорій. Назва походить від програми ОС Unix chmod, яка, власне, змінює права доступу до файлів, дерикторій та символічних посилань.

Детальніше...

Що таке проксі-сервер?

Проксі-сервер (від англ. Proxy - «представник, уповноважений») - служба (комплекс програм) в комп'ютерних мережах, що дозволяє клієнтам виконувати непрямі запити до інших мережних служб. Спочатку клієнт підключається до проксі-сервера і запитує який-небудь ресурс (наприклад, e-mail), розташований на іншому сервері. Потім проксі-сервер або підключається до зазначеного сервером та отримує інформацію у нього, або повертає ресурс з власного кешу (у випадках, якщо проксі має свій кеш). У деяких випадках запит клієнта або відповідь сервера може бути змінений проксі-сервером в певних цілях. Також проксі-сервер дозволяє захищати клієнтський комп'ютер від деяких мережевих атак і допомагає зберігати анонімність клієнта.

Детальніше...

Що таке комп'ютерний вірус?

Комп'ютерний вірус - різновид комп'ютерних програм або шкідливий код, відмінною особливістю якого є здатність до розмноження (самореплікація). На додаток до цього віруси можуть без відома користувача виконувати інші довільні дії, в тому числі завдають шкоди користувачеві і/або комп'ютеру.

Детальніше...

Що таке домен?

Доменне ім'я - символьне ім'я, що служить для ідентифікації областей - одиниць адміністративної автономії в мережі Інтернет - у складі вищестоящої по ієрархії такої області. Кожна з таких областей називається доменом. Загальний простір імен Інтернету функціонує завдяки DNS - системі доменних імен. Доменні імена дають можливість адресації інтернет-вузлів і розташованих на них мережевих ресурсів (веб-сайтів, серверів електронної пошти, інших служб), в зручній для людини формі.

Детальніше...

Що таке веб-сервіс та їх види?

Веб-сервіс (англ. web service) - ідентифікована веб-адресою програмна система зі стандартизованими інтерфейсами. Веб-служби можуть взаємодіяти один з одним і зі сторонніми додатками за допомогою повідомлень, заснованих на певних протоколах. У побуті веб-сервісами називають послуги, що надаються в Інтернеті.

Детальніше...

Що таке антивірус?

Антивірусна програма (антивірус) - будь-яка програма для виявлення комп'ютерних вірусів, а також небажаних (що вважаються шкідливими) програм взагалі і відновлення заражених (модифікованих) такими програмами файлів, а також для профілактики - запобігання зараження (модифікації) файлів або операційної системи шкідливим кодом.

Детальніше...

Що таке автономна система (AS)?

Автономна система (AS) в інтернеті - це система IP-мереж і маршрутизаторів, керованих одним або декількома операторами, що мають єдину політику маршрутизації з Інтернетом.

Детальніше...

Що таке Whois?

WHOIS (від англ. Who is - «хто такий?") - мережевий протокол прикладного рівня, що базується на протоколі TCP (порт 43). WHOIS використовується для отримання інформації про доменне ім'я. Спочатку метою появи системи WHOIS на світ було дати можливість системним адміністраторам шукати контактну інформацію інших адміністраторів IP-адрес або доменних імен (аналогічно «Білим сторінкам», «white pages»).

Детальніше...

Що таке traceroute?

Traceroute - це службова комп'ютерна програма, призначена для визначення маршрута прямування даних в мережах TCP/IP. Traceroute може використовувати різні протоколи передачі даних в залежності від операційної системи пристрою.

Детальніше...

Що таке RIPE NCC?

RIPE NCC (фр. Réseaux IP Européens + англ. Network Coordination Centre) - один з п'яти регіональних інтернет-реєстраторів (англ. Regional Internet Registries, RIRs), що виконують розподіл інтернет-ресурсів, а також пов'язану з цим реєстрацію та координацію діяльності, спрямовану на глобальну підтримку функціонування Інтернету.

Детальніше...

Що таке ping?

Ping - утиліта для перевірки з'єднань в мережах на основі TCP/IP, а також повсякденне найменування самого запиту. Спочатку словом «ping» (за співзвучністю) іменували спрямований акустичний сигнал протичовнових гідролокаторів («асдіков») часів Другої Світової війни.

Детальніше...

Що таке nslookup?

Nslookup (англ. name server lookup пошук на сервері імен) - утиліта, що надає користувачеві інтерфейс командного рядка для звернення до системи DNS (простіше кажучи, DNS-клієнт).

Детальніше...

Що таке MAC-адреса?

MAC-адреса (від англ. Media Access Control - управління доступом до середовища, також Hardware Address) - це унікальний ідентифікатор, який присвоюється кожній одиниці обладнання комп'ютерних мереж. Не всі протоколи використовують MAC-адреси, і не всі протоколи, що використовують MAC-адреси, потребують подібної унікальності цих адрес.

Детальніше...

Що таке IP?

Internet Protocol (IP) - міжмережевий протокол. Відноситься до маршрутизованих протоколів мережного рівня сімейства TCP/IP. Саме IP став тим протоколом, що об'єднав окремі підмережі у всесвітню мережу Інтернет. Невід'ємною частиною протоколу є адресація мережі (IP-адреса).

Детальніше...

Що таке IP-адреса?

IP-адреса (айпі-адреса, скорочення від англ. Internet Protocol Address) - унікальна мережева адреса вузла в комп'ютерній мережі, побудованій за протоколом IP. У мережі Інтернет потрібна глобальна унікальність адреси. У випадку роботи в локальній мережі потрібна унікальність адреси в межах мережі. У версії протоколу IPv4 IP-адреса має довжину 4 байти.

Детальніше...

Що таке Google PR?

Google Pagerank (іноді просто PR) - алгоритм розрахунку авторитетності сторінки, що використовується пошуковою системою Google. PageRank - це числова величина, що характеризує «важливість» сторінки в Google. Чим більше посилань на сторінку, тим вона стає «важливіше». Крім того, «вага» сторінки А визначається вагою посилання, переданого сторінкою B. Таким чином, PageRank - це метод визначення ваги сторінки шляхом підрахунку важливості посилань на неї.

Детальніше...

Що таке Firewall?

Firewall (міжмережевий екран або мережевий екран) - комплекс апаратних чи програмних засобів, що здійснює контроль і фільтрацію мережевих пакетів, які проходять через нього, відповідно до заданих правил.

Детальніше...

Що таке e-mail адрес?

Адреса електронної пошти (e-mail адрес) - запис що ідентифікує поштовий ящик, в який слід доставити повідомлення електронної пошти.

Детальніше...

Що таке DNS?

DNS (англ. Domain Name System - система доменних імен) - комп'ютерна розподілена система для отримання інформації про домени. Найчастіше використовується для отримання IP-адреси по імені хоста (комп'ютера або пристрою), отримання інформації про маршрутизацію пошти та про обслуговуючі вузли для протоколів у домену.

Детальніше...

Типи DNS записів

Записи DNS, або Ресурсні записи (англ. Resource Records, RR) — одиниці зберігання і передачі інформації в DNS.

Детальніше...

Що таке PI адреси?

Провайдеро-незалежні IP адреси (Provider Independent або PI) - це адреси, які можуть маршрутизироваться невеликою кількістю незалежно від вищестоящого провайдера.

Детальніше...

Що таке хостинг-провайдер?

Хостінг компанії (також: хостер, хостинг-провайдер, веб-хостер, HSP (Hosting Service Provider)) - компанія, що займається наданням послуг розміщення обладнання, даних і web-сайтів на своїх технічних майданчиках (хостинг).

Детальніше...