Швидкість Інтернету - це кількість переданих біт інформації в секунду (вимірюється в кілобітах в секунду Кбіт/с, мегабітах в секунду Мбіт/с або гигабіта в секунду Гбіт/с). Висока швидкість підключення - найважливіший фактор, який забезпечує комфортну роботу у Всесвітній мережі. Тому швидкість Інтернету цікавить не тільки професіоналів, а й будь-якого користувача.
Для того, що б зрозуміти яку швидкість реально пропонує Ваш провайдер, потрібно перевести біти в байти. Один байт містить вісім біт. Це означає, що якщо провайдер заявив швидкість 256 Kbps (256 кілобіт на секунду), то швидкість передачі даних повинна скласти 32 кілобайти в секунду.
Тест швидкості інтернету - це тест для вимірювання швидкості передачі даних.
Не можна плутати швидкість з'єднання по локальній мережі і реальну швидкість підключення до Інтернету. Швидкість 100 Мбіт/сек імовірна лише в межах вашої локальної мережі.
Швидкість інтернету вимірюється шляхом передачі певної кількості інформації на сайт сервісу з Вашого комп'ютера, а так само в зворотному напрямку. При цьому обчислюється середня швидкість передачі інформації за одиницю часу.
Для максимально точного результату рекомендується на час тесту відключити програми для скачування файлів (emule, flashget, bittorrent тощо), інтернет-радіо, email-клієнти, IRC, ICQ, Google Talk і інші програми, які використовують інтернет-трафік. В ідеалі краще повторити тест кілька разів і порівняти отримані дані.
Швидкість інтернет-підключення залежить від безлічі факторів. Це вид лінії зв'язку (оптоволоконні лінії зв'язку, кабельні лінії зв'язку і т.д.), інтернет-провайдер, завантаженість мережі (кількість відвідувачів на даний момент) та інші. Один і той же провайдер в різний час доби, може показати різні результати. Якщо отримана в результаті тесту швидкість відрізняється від заявленої провайдером на величину, більшу 10%, ймовірні проблеми мережі, наприклад, аварія на магістралях і основних маршрутизаторах. Якщо це сталося, просто повторіть тест через деякий час.
Якщо тест швидкості інтернету показав результат, нижче ніж обіцяє провайдер, не варто гарячкувати. Швидкість інтернету може бути нижче, і через погані налаштувань вашого комп'ютера, наявності у вас програм, які постійно використовують інтернет трафік, або навіть вірусу.
Також потрібно брати до уваги, що різні сайти, знаходяться на різних серверних майданчиках, і якщо ваш провайдер забезпечує хорошу швидкість з'єднання з якимось певним сайтом, то це не означає що слід очікувати такої ж швидкості і при з'єднанні з іншим сайтом, який можливо розташований на застарілому хостингу.